Garsuose atsiveria vidinės Tylos durys
Kiekviename garse yra tyla, o nuoširdžiai atliekamoje muzikoje skleidžiasi grožis
Balsu išreikšdami gerą valią, galime keisti save ir aplinką
Jokia kita patirtis taip neišmoko, kaip savo paties

nowJapan festivalyje 2012 ir 2013

 Beveik visada kai tik pagalvoju apie Japoniją, mintys apie ją man virsta šiltu džiugesiu manyje. Tiesiog vien mąstant apie šią šalį, viduje kažkas, tarsi, išsitiesia, pavadinčiau, "savidisciplinos stuburu":) Galėčiau naudoti sau kaip terapiją nuo tinginystės ir visokių iliuzinių svajonių:) Iš tiesų, Japonija - nuostabią aurą turinti šalis. 

 Kai 2012m. vasarą manęs paprašė sudalyvauti nowJapan festivalio atidaryme, buvo malonu. Buvo malonu groti jaučiant tą paslaptingą, bet skaidrią Japonijos dvasią. Nežinau, kaip pavyko tai perteikti... Tą kart kūrėme kartu su Gedeminu Sederevičium kaip "GongSha"(Gong & Shakuhachi).

 Paskaitos tema, kurios paprašė manęs paskaityti, buvo "japonų Kototama ir šiuolaikinės Garso Terapijos sąsajos". Tai tema kuri mane visada jaudino ir priverčia suklusti, įsiklausyti. Visuomet jaučiu, kaip Kototama praktika, tarsi, ištirpdo ribas tarp manęs ir pasaulio, kad galiu pasijusti vienu kvėpavimu su visa Visata. Kototama garsuose yra ta nuostabi Kūrėjo galia taip stebuklingai persmelkianti...

  2013 rudenį vėl sulaukiau kvietimo dalyvauti nowJapan festivalyje. Šį kartą "įkalbėjo" paskaityti pranešimą Misogi tematika "„Misogi – dvasios ir kūno higiena japonų tradicijoje“. Ši tema, iš esmės, aktuali kiekvienam žmogui, nes paliečia pačius universaliausius mūsų kasdienio gyvenimo aspektus.

 Misogi yra asketinės dvasios ir kūno apsivalymo praktikos, nuo žilos senovės praktikuojamos Japonijoje. Misogi sudaro keletas skirtingų etapų skirtų apvalyti, išgryninti skirtingus žmogaus esybės elementus. Tai ir stovėjimas po ledinio vandens kriokliu, ir kūno lavinimo pratimai, ir gilios meditacijos, ir speciali dieta, tačiau plačiąja prasme, Misogi yra tai kas veda į vienybę su gamta, kūno, proto ir dvasios harmoniją.

 

 Kviečiame dalyvauti apsivalymo, atleidimo, susitaikymo atsiskyrime "Misogi", sodyboje prie upės. Apie artimiausią klauskite misogikami@gmail.com, arba tel: 8655 55254

 

 

*foto: PenkiTV kanalas

Video nuoroda: http://www.youtube.com/watch?v=rqgWvOBoGXA