Garsuose atsiveria vidinės Tylos durys
Kiekviename garse yra tyla, o nuoširdžiai atliekamoje muzikoje skleidžiasi grožis
Balsu išreikšdami gerą valią, galime keisti save ir aplinką
Jokia kita patirtis taip neišmoko, kaip savo paties

Interviu klubui "Arbatos Magija"

Kokia filosofine ar vertybių sistema remiasi Jūsų  gydantys garsai? Kokie pagrindiniai principai?

  Daugelyje pasaulio religinių kultūrų galime rasti įsitikinimų, kad žemė ir dangus, ir visa gyvybė buvo sukurta garsu.Nuo senovės iki šių dienų garsas yra neatsiejama dalis daugelyje religinių krypčių, naudojamas apeigose ir ritualuose.  Š.A.indėnai,Tibeto, Azijos, Afrikos, P.Amerikos šamanai giedodami ir naudodami būgnus, barškučius ar kitus garso instrumentus, pasiekdavo pakitusią sąmonės būseną, keliaudavo po įvairius nematomus pasaulius, gydydavo žmones ir t.t.

 Japonijos, Kinijos, Indijos religijų bei sektų nariai specialias giesmes, mantras iki šių dienų naudoja savo kasdieninėse praktikose.  Senovės Baltai dainomis/giesmėmis išreikšdavo savo ypatingą santykį su gamta. Krikščionybėje giedojimas, giesmės, vargonų, varpų garsai turi gilią prasmę ir reikšmę. Manau, tai yra tiesiog natūralu, kad garsas ir šiais laikais ypač efektyviai yra naudojamas ne vien dvasinėse praktikose, bet ir gydymui.

 Mokslininkai padarė nemažai atradimų, tyrinėdami garso poveikį gyviems ir  negyviems kūnams. Atrasta, kaip garsas stimuliuoja augalų augimą, keičia vandens struktūrą, veikia organizmo ląsteles.

 Vienas pagrindinių Vibracinės Terapijos principų yra tai, kad kiekviena, net mažiausia dalelė visatoje, turi savo unikalią vibraciją. Žmogus - ne išimtis. Kiekviena ląstelė žmoguje turi savo vibraciją, savo dažnį. Žmogus - kaip orkestras, bet jei vienas narys yra pažeistas, išsiderinęs - tai ir visas orkestras išsiderina. Teisinga intencija, balsu, gongų, Himalajų dubenėlių, būgnų, harmonikų, fleitų garsais yra sukuriama harmoninė erdvė, kurioje, galima sakyti, atsistato išsiderinę dažniai, atkuriamas pirminis ląstelių skambesys.

 

Kaip pats susidomėjote tokia terapija?

 Greičiausiai, panašiai kaip ir v
isi praktikuojantys. Nuostabus yra garsų pasaulis, pavilioja nesunkiai. Nors pas kiekvieną savas potyris, sava motyvacija, siekiai ir kelias.

 Garso galią teigiamai pakeisti vidinę, psichologinę, emocinę, net ir fizinę būseną pastebėjau dar vaikystėje, kai pats atradau obertoninį giedojimą. Vėliau, studijuodamas kovos menus, domėjausi kaip garsas naudojamas kovos mene, tebepraktikuoju Kototamą. Garsai yra mano gyvenimo, dvasinio augimo dalis, savigydos būdas, ir ne tik. Ir ne tik man, todėl sunku būtų nesidalinti.

 Esu be galo dėkingas savo mokytojams Laimai, Toby Jacobs, Don Conreaux, Michael Ormiston ir kitiems.

 

Trumpai papasakokite kaip vyksta užsiėmimas, kas daroma jo metu - tiems, kurie ne karto nedalyvavo, ir norėtų ateiti.

 Garso Meditacijos metu, dažniausiai žmonėms gulint, skamba įvairių sakralinių instrumentų garsai ir pasineriama į garso ir tylos pasaulį. Tai Gongai, Himalajų dainuojantys dubenėliai, balsas, lietaus lazdelės, būgnai, varpeliai, ir kt.Tai tarsi gilus klausymasis, garso patyrimas ne vien klausa, bet visu kūnu, meditacija nemedituojant, nesikoncentruojant, tiesiog būnant, ir leidžiant būti..
Prieš kiekvieną Garso Meditaciją atliekame gyvosios energijos pratimus, apjungiant mintį, kvėpavimą, judesį. Pratimų metu mokomės pajausti save kaip indą ir nuskaidrinti savo vidinį pasaulį gyvosios energijos švelnumu ir galia. O kartais tiesiog pabūname tyloj, ar padainuojam, pafilosofuojam.

Kokiems žmonėms rekomenduojama lankytis? Ar gali ateiti bet kas?

 Visi norintys. Kiekvienas yra ypatingai laukiamas, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, turimų žinių ar praktikos, bei kokią religiją išpažįsta. Žmonės atvyksta su šeimomis, s
u vaikais. Ir ne po vieną ar du kartus.

 

Kokią naudą duos užsiėmimas, kokių rezultatų laukti tiems, kurie lankosi reguliariai?

Manau, kad tik žvelgiant į visumą rezultatai būna tikri ir ilgalaikiai. Patiko kažkur išgirsta frazė "kai vartojame vaistus nuo peršalimo, basi po sniegą nelakstome".

Dabar labai populiaru lankytis šventose vietose, dalyvauti dvasinėse praktikose, kad pasiekti tam tikrų rezultatų, nesistengiant keisti savęs savo kasdienybėje. Vien vartotojiškas požiūris į dvasingumą kaip į "dvasines tabletes" nuo nesėkmės versle, meilėje ar šiaip aktualioje srityje riboja nuo platesnio ir gilesnio Tiesos ir savęs pažinimo, o tuo pačiu ir tobulėjimo.

 Po Garso Meditacijos žmonės noriai pasidalina patirtimi ir vėliau bendraujant pasidžiaugia, kad vykę pokyčiai būna ilgalaikiai, kaip pvz.: naujas savęs suvokimo lygmuo, pagerėjusi sveikata, psichologinių, vidinių problemų visiškas išsisprendimas ir t.t. Kiti nusprendžia ir sėkmingai pradeda kokybiškai keisti savo gyvenimus.

 Tačiau yra žmonių, sakančių, kad nors Garso Meditacijos metu jaučia bendrą vidinį lengvumą, ramybę, susiderinimą, lengviau reaguoja konfliktinėse situacijose kelias dienas, bet po savaitės vėl grįžta į "buvusią" būseną. Manau, kad dvasinė praktika turi būti įprastas dalykas, toks kaip kūno higiena, tada aiškus, ramus protas, vidinė šypsena bei vidinė ramybė bus nuolat. Jei kūno higiena yra įprastas, savaime suprantamas dalykas, tai gal nereikėtų apleisti ir dvasinės higienos? O būdų tikrai begalė. Tačiau, manau, kad tai turi būti sąmoninga ir su didele meile, neapsiribojant technika ir rezultatais. Kitaip tai vėl taps tik eiline "dvasinių tablečių" doze.

 Garso Meditacijoje taip pat dalyvauja žmonės tiesiog iš smalsumo, kurie anksčiau tik pasijuokdavo iš dvasinių dalykų, skeptikai. Ir dažnai po seanso būna gera matyti jų švytinčias akis ir klausytis entuziastingo pasakojimo apie patyrimą. Atvyksta žmonės, turėdami įvairias intencijas, vieni tiesiog atsipalaiduoti, nusiraminti, kiti tikėdamiesi sveikatos pagerėjimo, dar kiti prieš kokį svarbų jiems gyvenimo etapą, įvykį, pvz. egzaminą, kelionę ir t.t

 Taipogi reikia pasakyti, kad niekada nebūna taip pat kaip jau buvo. Visada grojama skirtingai ir patyrimai skirtingi. Reguliarumas turi savo dovaną, na, o kita vertus, visada reiktų įsiklausyti į save.

Raimondas Binkauskas

Interviu klubui "Arbatos Magija" 2009m.